Nowoczesna myjnia ręczna dla każdego samochodu

mycie samochoduCzyste i błyszczące auto to marzenie każdego kierowcy. W jaki sposób i czym najlepiej i najłatwiej umyć cztery kółka? Odpowiedź poniżej.

Wygodne rozwiązanie

Jedną z popularniejszych form mycia samochodu jest wizyta w myjni samochodowej. Dzięki temu w łatwy i przystępny sposób można dokładnie oczyścić auto i to bez zbędnego brudzenia się czy angażowania osób trzecich do pomocy. Własnoręczne mycie czterech kółek wiąże się bardzo często z koniecznością zakupu potrzebnych sprzętów i akcesoriów takich, jak: gąbki do czyszczenia i mycia, ściągacze do szyb, natryski, płyny do kosmetyki samochodów. Wybierając się na myjnię ręczną, nie trzeba martwić się o dodatkowe sprzęty, wystarczy wrzucić kilka monet, a samochód po paru chwilach będzie czysty, a nawet nawoskowany! Myjnia samochodowa jest niezwykle wygodnym i idealnym rozwiązaniem, szczególnie dla osób, które cenią czas, ale i stawiają na profesjonalne wykonanie zadania.

Bardzo popularne myjnie ręczne

Jest wiele rodzajów myjni ręcznych. Szczególnie powszechne są te, w których wrzuca się kilka monet do automatu i wybiera różnorodne programy. Myjnie te pozwalają na zdecydowanie się na np. zwykłe płukanie, gdy samochód jest tylko lekko zakurzony, a także na kompleksowe mycie, połączone z natryskami ochraniającymi lakier czterech kółek. Myjnie ręczne można spotkać praktycznie w każdym mieście, przez co dostęp do nich jest swobodny i bezproblemowy. Zazwyczaj w jednym mieście można spotkać kilka myjni ręcznych, samochodowych. Mycie auta w tego typu myjni jest stosunkowo tanie, już za niewielkie pieniądze, samochód może być w 100% czysty, a lakier jego błyszczący.

Myjnia ręczna detailingowa

Coraz większą popularność w kosmetyce samochodowej zyskuje myjnia ręczna tzw. detailingowa. Mycie auta tym sposobem polega na 5, niezwykle korzystnych dla czterech kółek, krokach. Pierwszy krok polega na obfitym spłukaniu auta z warstw wierzchnich brudu. Drugi na myciu wstępnym i czyszczeniu samochodu aktywną pianą, trzeci na porządnych spłukaniu produktów, nałożonych na cztery kółka. Czwarty na myciu właściwym, specyfikami przeznaczonymi wyłącznie do lakieru samochodowego. Produkty te posiadają neutralne ph, dlatego są w pełni wartościowe.Mycie odbywa się przy użyciu delikatnych rękawic, które o wiele lepiej sprawdzają się niż tradycyjna gąbka. Piąty krok to dokładne spłukanie samochodu oraz osuszanie za pomocą sprzężonego powietrza. Dzięki temu mycie to można wykonywać nawet przy dużych mrozach, bez obaw, że pozostała woda zamarznie na aucie. Idealną tego typu myjnię ręczną można odnaleźć pod linkiem: https://detalblysk.pl/oferta/myjnia-reczna-detailingowa.

Inne metody mycia samochodu

Chcąc umyć samochód, nie trzeba wybierać tylko i wyłącznie myjni ręcznej. Innymi metodami mycia czterech kółek są:

  • myjnie bezdotykowe – samochód wjeżdża do specjalnych komór ze szczotkami, w których dokonuje się jego umycia
  • samodzielne mycie samochodu – przez wielu praktykowane, jednak dosyć uciążliwe i wymagające zakupy potrzebnych sprzętów oraz własnego podwórka
  • oddanie samochodu do myjni ręcznej, gdzie nie korzysta się z nowoczesnych i dogłębnie myjących sprzętów i produktów. Zazwyczaj jest to mycie samochodu przez osobę, która jest przy okazji mechanikiem i nie zajmuje się tym profesjonalnie.

Jest wiele rodzajów i metod mycia samochodu. Warto jednak postawić na sprawdzone i nowoczesne sposoby, jakim są detailingowe myjnie ręczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *