Kilka słów na tematy jazdy rajdowej dla każdego

Większość osób, która chciała by zasiąść za kierownicą wyścigowego samochodu bardzo często myśli, że umiejętność prawdziwej rajdowej jazdy to coś, co spłynie na nich samo po odpaleniu silnika rajdowego samochodu.

car-172393_1280

Niestety bardzo szybko okazuje się, że jest zupełnie inaczej. Im więcej jeździmy rajdowymi samochodami tym szybciej mamy ich dość. Niestety, ale dynamiczna jazda samochodem to nie jest coś do czego każdy jest wstanie się przyzwyczaić.

Prócz tego jazda rajdowa wymaga od nas posiadania kilkunastu, dość konkretnych umiejętności pośród których znajdziemy nie tylko umiejętność jazdy po wewnętrznej czy specjalnych trików na pokonywanie zakrętów. Niezmiernie ważne staje się tutaj również umiejętność pokonywania fal i charakterystycznych dla tras rajdowych, naprawdę dziwacznych zakrętów.

Zanim trafimy na tor wyścigowy możemy, podążając podobną ścieżką jak inni trenować na tanich, odpowiednio zmodyfikowanych samochodach, których zresztą u nas nie brakuje. Możemy na nich (pod warunkiem, że mamy do tego odpowiednie miejsce) trenować zakręty, rozpędzanie oraz hamowanie przy dużych prędkościach.

Dość poro o jeździe rajdowej nauczyć możemy się od specjalistów, przykładowo warto szukać odpowiedzi u osób z firmy motoprezent.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *